Raw krekry, které si zamilujete

November 21, 2016

 

 

 

Když jsem cestovala po Zélandu, měla jsem příležitost pracovat v jedné velmi příjemné restauraci zaměřené na tamní bio dobrůtky od místních farmářů. Kuchař byl skvělý a dovolil mi koukat přes rameno a časem i tvořit jednoduché raw dobroty. A tak jsem objevila kouzlo syrové stravy a různých možností, jak se dá kdejaká potravina chytře nahradit něčím zdravějším a zábavnějším (než je například mouka).

 

Doma se teď snažíme právě mouku omezit, a proto jsme si oblíbili  raw krekry, které nám alespoň z části nahrazují pečivo. Jsou plné semínek oříšků a zeleniny, které stačí usušit. Díky sušení do 45 stupňů si zachovávají všechny důležité vitamíny. A jak na ně? Celá nadšená do toho způsobu přípravy jsme si s přítelem pořídila mixér a další vánoce byla pod stromečkem také sušička. Pod vám jedno nebo druhé chybí, s trochou trpělivosti navíc si poradíte i s tyčovým mixérem a troubou.

 

 

 

ŘEPA+MRKEV+CIBULE

(moje oblíbené)

 

 

 

 

 

1 hrnek dýňových semínek

1 hrnek slunečnicových semínek

1 a 1/4 hrnku lnu

1 nastrouhaná řepa

1 velká nastrouhaná mrkev

1 natenko nakrájená cibule

3/4 hrnku vody

1 a 1/2 lžičky soli

půl lžičky pepře

2 lžičky olivového oleje

1 a 1/2 lžičky nasekaného rozmarýnu

 

 

 

 

 

 

1. Nejprve je potřeba namočit na 4 - 6 hodin dýňové semínka a slunečnici do vody. Semínka se tím aktivují/probudí a dají našemu těla o to víc látek. Pak je lehce rozmixujeme. Nemusí být úplně na jemno, nechávám některé kousky v celku. A šup s tím do mísy.

 

2. Jeden hrnek lnu rozmixujte úplně na jemno - vznikne nám bezlepková lněná mouka, která spojí vše krásně dohromady. Přidáme k semínkům spolu se zbytkem lnu.

 

3. A pak přidáváme nahrubo nastrouhanou řepu, mrkev a tenké plátky cibule. A k dochucení sůl, pepř a olivový olej.

 

4. Voda celou směs spojí, stačí pořádně promíchat. Směs by se neměla ani drolit (přilijte více vody) ani by neměla být příliš tekutá (přidejte malinko lněné mouky). A pak s ní na pláty.

 

5. Pečící papír vystřihnu ve tvaru plátů a prostřihnu kolečko také uprostřed, Papír je pak potřeba potřít olejem, jinak by pak krekry nešly odlepit. Vytvoříme vrstvu cca 0,5mm. Z uvedeného množství se mi podaří udělat cca dva pláty sušičky. A pak už začínáme sušit na 45 stupňů nebo na nejnižší počet stupňů v troubě ...

 

6. Zhruba po 4 hodinách je potřeba krekry nakrájet. Směs už by měla být tuhá, ale zatím ne křupavá, měla by jít snadno sloupnout z pečícího papíru. Krájím na trojúhelníčky, které stejným způsobem znovu kladu zpátky, tentokrát už bez pečícího papíru.

 

7. Suším další cca 8 - 10 hodin. Krekry by měly být úplně suché, ne však přesušené, aby se nerozpadaly.

 

8. Po uschování by měly vydržet i několik týdnů ve vzduchotěsné nádobě. Nám se to nikdy nepodařilo, protože vždycky zmiznout rychle.

 

 

 

CUKETA + CIBULE

(oblíbené mého milého)

 

 

 

 

3 velké červené cibule

1 pořádná cuketa

3/4 hrnku slunečnicových semínek

1/3 hrnku lnu

1/4 hrnku vody

2 lžíce sojové omáčky

2 lžíce olivového oleje

1/3 hrnku datlové pasty

1 lžička nasekaného rozmarýnu

1 lžíce citrónu

špetka soli

 

 

 

 

 

 

1. Přes noc aktivujeme slunečnici a do další misky s vodou namočíme hrst datlí bez pecky.

 

2. Vytvoříme daltovou pastu rozmixováním namočených datlí, podle potřeby přidáváme vodu, ve které byly namočené, aby vznikla vláčná konzistence - pasta.

 

3. Do mísy přidáváme lehce rozmixované slunečnicové semínka, nahrubo nastrouhanou cuketu, na tenké plátky nakrájené cibule a zbytek všech surovin. Dobře smícháme.

 

... Pokračujeme jako v předchozím receptu od bodu 4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 Jóga v souladu

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now