JÓGA V SOULADU

May 1, 2017

Jaro je symbolem očisty. Naše tělo si po zimě zaslouží pořádnou vzpruhu. Od toho byl dříve masopust, kdy se před Velikonoci odlehčila strava.

February 12, 2017

Když jsem poprvé vkročila do ašrámu, měla jsem pocit jako by se čas zastavil nebo alespoň zpomalil. A bylo to jednodušše tím, že jsme si na to podstatné čas udělali. Tak to bylo také s doporučením pro nás cvičící jogíny a jogínky. Naši učitelé nám dopřáli několik hodin, kdy jsme se věnovali pravidlům a radám ještě předtím, než jsme vstoupili na podložku.

Udělejte si také čas na to podstatné.

I přestože následující zásady by měl každý učitel na svých lekcích zmiňovat, je dobré si je čas od času připomenout, zastavit se a uvědomit si, jestli a jak se nám je daří dodržovat.

Jaké oblečení vzít na lekci jógy?
Co na sebe? Nemusíte se moc dlouho rozmýšlet ani utrácet ve značkových obchodech. Prostě popadněte nejpohodlnější tepláky a třičk...

December 22, 2016

Přiznám se, že nejsem ten typ kuchařky, která dodržuje recept úplně přesně. Stejně si tam občas něco přidám nebo uberu. Ráda improvizuju a popravdě, kvůli nějaké drobnosti se mi fakt hned nechce do obchodu, znáte to.

Tak pokud to máte podobně a nebojíte se experimentovat, následující recept je pro vás jako dělaný. Mohl by vás zajímat také, pokud...

  • chcete vyzkoušet raw cukroví

  • chcete vynechat cukr, mouku a živočišné produkty a pořád mlsat

  • chcete si vytvořit zdravé pohoštění i svačinku

  • nemáte troubu

  • máte fantazii

  • hledáte recept, který by mohly tvořit děti

  • nemáte alergii na ořechy

  • chcete ušetřit "pečením" čas a pak si ještě klidně "dát dvacet"

Jaké dobroty jsou potřeba pro nejjednodušší varia...

December 2, 2016

Co si představíte, když se řeknou vánoce? Na chvilku si zavřete oči, na minutku, nádech a výdech...co se vám vybaví? Jak se cítíte? Co říká vaše tělo?

Byla vaše odpověď klid, pohoda, rodina, vůně františka a odpočinek? Nebo stres, spousta vaření a nakupování, velký úklid a nestíhačka?

A jaké vánoce byste si opravdu přály? Letos. Znovu si zavřete oči a prozkoumejte, co byste opravdu chtěly. Jenom vy. Opravdu.

V následujícím článku najdete pár tipů, jak si užít vánoce v souladu s vaším ženským cyklem. Jak využít náš ženský potenciál a rozvrhnout si síly a energii nejen tak, abychom to všechno zvládly, ale abychom si svátky zimy vědomě užily. Už jste možná slyšely o jednotlivých menstruačních fázích a jejich vlivu na náš každodenní ži...

November 21, 2016

Když jsem cestovala po Zélandu, měla jsem příležitost pracovat v jedné velmi příjemné restauraci zaměřené na tamní bio dobrůtky od místních farmářů. Kuchař byl skvělý a dovolil mi koukat přes rameno a časem i tvořit jednoduché raw dobroty. A tak jsem objevila kouzlo syrové stravy a různých možností, jak se dá kdejaká potravina chytře nahradit něčím zdravějším a zábavnějším (než je například mouka).

Doma se teď snažíme právě mouku omezit, a proto jsme si oblíbili  raw krekry, které nám alespoň z části nahrazují pečivo. Jsou plné semínek oříšků a zeleniny, které stačí usušit. Díky sušení do 45 stupňů si zachovávají všechny důležité vitamíny. A jak na ně? Celá nadšená do toho způsobu přípravy jsme si s přítelem pořídila mixér a dalš...

October 10, 2016

V každém koutku Indie narazíte na sladký, voňavý, kořeněný nápoj zvaný masala čaj. V jakékoliv restauraci, ať už je malinká, zapadlá, luxusní nebo rodinná, dostanete tento typický čaj s mlékem. I přes velké horko všude okolo, Indové pijí tento zázrak kdykoliv během dne horký, protože moc dobře vědí, že to jejich organismus osvěží.

"Masala" znamená směs koření. Každá rodina si svou masalu připravuje po svém. Je to rodinné tajemství, zvyk, který se předává z matky na dceru. Já jsem měla možnost se tento recept naučit u indické rodiny. A přiznávám chvilku trvalo, než se na jejich tvářích po prvním usrknutí, vykouzlil úsměv. Ale za to se teď s vámi můžu podělit o vymazlený recept.

 

Ingredience pro 3 porce:
 

Co budete potřebovat:

černý...

August 5, 2016

V jógovém centru v Lehu jsem se seznámila se slečnama, které se zrovna vrátily z Mahabodhi meditačního reatretu. Ptám se, jak se jim to líbilo. Kouknou na mě, pak na sebe, pak znovu na mě a říkají s kyselým výrazem ve tváři: "Máme ti to říct? No víš, nesmíš tam mluvit!" Mé srdce zaplesá. Jupííí! Hurááá! Na druhý den vyrážím.

Den první

Autobus nás přiváží do velkého campusu Mahabodhi centra, podepisujeme papír s podmínkama o mlčení, jsme ubytování v útulných, skromných pokojích a jsme zváni na večeři. Po cestě do jídelny míjím zvonkohru na stromě, překrásnou zlatou sochu Buddhy na barevně zdobeném podstavci... Jsem překvapená jaký výběr jídla máme k dispozici. Nabírám si rýži, čočku, zeleninovou směs a křupavou placku nazývanou "pa...

June 15, 2016

Jitrocel je bylinka, kterou můžeme potkat na louce, zahradě, polích i cestách. Ať už se setkáme s jitrocelem kopinatým (Plantogo lanceolata) nebo s jitrocelem větším (Plantago major) oba budou mít podobné léčivé účinky. 

Jitrocel se používá při všech onemocněních dýchacích orgánů - zahlenění, kašli, astmatu. Pročišťuje plíce, krev a žaludek. Je také oblíbeným léčebným prostředkem proti ránám. Pomáhá odstraňovat puchýře a také bércové vředy.

Existuje řada způsobů, jak z bylinek vytvořit sirup. Vyzkoušela jsem několik způsobů, za tepla i za studena. A právě ten za studena, byť je zdlouhavější a vyžaduje trpělivost, je šetrnější.

Potřebujeme:

3 hrsti listů jitrocele kopinaté nebo většího

třtinový cukr

zavařovací sklenici

Postup:

Umyté pokr...

November 16, 2014

Pred tremi roky jsem byla poprve v Rishikeshi, ve meste, kam putuji tisice Indu, aby se okoupali v posvatne rece Ganze, ve meste, kde ziji sadhuove, ve meste, ktere je  vyznamnym centrem jogy. Navstivila jsem tehdy mistni oslavu aarti a nemohla jsem se vynadivat, jak mistni ale i lide z celeho sveta zpivaji, modli se, raduji se a dekuji. Vsimla jsem si take par lidi oblecenych jenom v bilem, meli letmy usmev na rtech, tleskali do rytmu a vypadli tak stastne a domnivam se, ze tak nejenom vypadali, ale oni byli opravdu stastni...

 

Joga je moji dlouhodobou radosti a uz nekolik let bylo mym snem si udelat lektorsky kurz. A protoze se ve svych snech nemusime omezovat, prala jsem si naucit se jogu v Indii. I presto, ze jsem tady byla u...

Please reload

Blog

Ještě více inspirace najdete taky na Blogu cyklické jógy!

© 2017 Jóga v souladu

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now